Filmy przyjaźń, alkohol, lata 70.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, alkohol, lata 70.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jest sierpień roku 1980. W stoczni Gdańskiej rozpoczyna się strajk. Jednym z jego organizatorów jest Maciek Tomczyk syn Mateusza Birkuta. Władze radiokomitetu wysyłają na Wybrzeże redaktora Winkla, aby zebrał materiały na temat Tomczyka. Mają one posłużyć do spreparowania reportażu oczerniającego przywódców strajku. Winkel wnika w środowisko opozycji. Poznaje prawdę o życiu Tomczyka, spotyka ludzi, nie boją się głośno mówić o zbrodniach władzy ludowej. Zaczyna rozumieć, że w Polsce rzeczywiście można coś zmienić. Ale czy starczy mu odwagi, by przejść na stronę barykady?
Zakończenie roku szkolnego w jednej z amerykańskich szkół średnich. Młodzież z tej okazji planuje ogromną imprezę z dużą ilością alkoholu i marihuany w mieszkaniu jednego z uczniów. Niestety dostawca piwa przyjeżdża za wcześnie, przez co rodzice chłopaka orientują się w sytuacji. Trzeba zatem znaleźć inną miejscówkę. W tle przepiękne lata 70'.


Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Film oparty na autobiograficznej książce Rona Kovica. Główny bohater, patriota, zostaje wysłany na wojnę do Wietnamu. Tam zostaje ranny. Diagnoza jest dla niego straszna - kalectwo do końca życia. Od tego czasu Ron (Tom Cruise), który uważa, że został zdradzony przez państwo, staje się aktywistą praw człowieka.
W sierpnie 1976 roku 5-letni Fergus pierwszy raz idzie do szkoły. Tam poznaje Frankie'go z którym połączy go przyjaźń na całe życie. Jako nastolatkowie będą razem wagarować, by pić alkohol i marzyć o dalekich podróżach. W jakiś czas później Fergus zrealizuje to marzenie stając się członkiem brytyjskich służb specjalnych SAS. We wrześniu 2004 roku nadarza się okazja, by obaj przyjaciele mogli razem wyjechać. Były komandos i jego stary kolega udają się do Bagdadu, by tam pracować jako ochrona. Dla Frankie'go ta podróż będzie ostatnią w życiu; w 2007 ginie na Route Irish,, jednym z najbezpieczniejszych miejsc w mieście. Fergus nie che uwierzyć w oficjalne wyjaśnienia i rozpoczyna prywatne śledztwo.
Foxy zatrudnia się jako wysokiej klasy prostytutka, aby rozwiązać sprawę śmierci swojego chłopaka.

The Doors

7,7
Oliver Stone twórca takich filmów jak Pluton, Urodzony 4 lipca czy JFK przedstawia historię jednego z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki rockowej i jego charyzmatycznego lidera Jima Morrisona. Lata sześćdziesiąte przesiąknięte duchem rewolucji obyczajowej, wolna miłość, eksperymenty z narkotykami i wszechobecny rock’n’roll. Oto tło, na którym rozgrywa się historia krótkiego, ale burzliwego życia człowieka, który stał się obok Jimi'ego Hendrixa i Janis Joplin, symbolem swoich czasów. Jim Morrison swoją muzyką i zachowaniem budził od początku skrajne emocje – od bezgranicznego zachwytu do oburzenia, ale nikogo nie pozostawiał obojętnym.
Historia zaczyna się w 1964, kiedy malarz Francis Bacon (Derek Jacobi) zaskakuje włamywacza George'a Dyera (Daniel Craig) buszującego w jego londyńskiej pracowni i domu w poszukiwaniu czegoś wartościowego. "Kim mógłbyś być?" - wykrzykuje artysta - "niewiele jest w tobie z włamywacza. Rozbieraj się i chodź do łóżka, a będziesz miał wszystko, czego zapragniesz". W tym momencie na zawsze zmieniło się życie obydwu. Dyer przez siedem lat był stałym modelem Bacona i starał się - finansowo wspierany przez Bacona - wydobyć ze środowiska i kultury klasy robotniczej, dostosować do zamkniętego świata artystów. Dyer został obdarowany drogimi garniturami i pieniędzmi, był zabierany w podróże do Paryża i Nowego Jorku, choć nie tworzyli z Baconem dobranej pary. Najwięcej radości dawała mu zazwyczaj wędrówka z młodymi ludźmi po paryskich barach, ale nie był w stanie stawić czoła nieustającym żartom swego dobroczyńcy. Dowcipny Bacon był w swoim żywiole, kiedy zabawiał się i pił z modelkami pozującymi do fotograficznych aktów, kpiąc ze wszystkiego i wszystkich: "Szampan dla moich prawdziwych przyjaciół, prawdziwe cierpienie dla fałszywych" i przedstawiając swoje niekonwencjonalne towarzystwo: "Witamy w obozie koncentracyjnym". Kiedy Dyer skarżył się na nocne koszmary, Bacon krótko replikował "George, nocne koszmary nie mogą być bardziej przerażające, niż życie".
Film "Lords of Dogtown" przedstawia losy grupy nastolatków z Venice w Kalifornii, pasjonatów surfingu i deski, którzy w latach 70 odkrywają nowy, fascynujący gatunek sportu ekstremalnego. Jeżdżąc na deskorolkach po pustych dnach basenów (pool skating) dzielnicy Dogtown opracowali i doprowadzili do perfekcji zupełnie nowy styl jazdy na desce. Łapiąc fale przy molo Pacific Ocean Park Z-Boys znani ze swojego agresywnego stylu i ostrych zachowań połączyli ekstremalne ewolucje surfingu ze sztuką skateboardingu dzięki czemu stali się w przeciągu "jednej nocy" lokalna sensacją i legendą. Nowy sport zaczyna być stylem życia dla wielu młodych ludzi i kulturowym fenomenem. Deskorolka staje się w Stanach Zjednoczonych sportem prawie narodowym i rozprzestrzenia się na cały świat. Poznajcie historie przyjaźni najbardziej utalentowanych profesjonalistów: Tonyego Alva, Jaya Adama i Stacy Peralta i zobaczcie sami jak sława i pieniądze, które pojawiły się z dnia na dzień... zaważyły na przyjaźni Z-Boyz. Dotychczasowe hobby przerodziło się w czysty biznes...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…